Zídek Martin

Nejproduktivnější a nejužitečnější hráč týmu pro ročník 2010/2011

14 G  +  17 A   31B

 

Hned na začátku rozhovoru ti chci poblahopřát. Stal jsi se nejproduktivnějším hráčem týmu za ročník 2010/2011.Překonal jsi i odvěkého rivala v týmu Lukáše Erbena, který loni vyhrál se 49 body. Překvapilo tě to?


Díky Jardo,potěší to, ale moje body nejsou důležité, rozhodující pro mě je to, jak se daří celému týmu.Je to sice dost ohraná věta, ale je to tak. Boleslavská léta, kdy se člověk při prohře 1:15 radoval alespoň z toho, že dal ten jeden gól, už jsou naštěstí pryč. Jsem rád, že jsem pořád něco platný,a těší mě když můžu pomoct týmu vyhrávat. Ale jestli skončím v bodování první nebo desátý to neřeším.A jestli mě něco překvapilo? Snad jen to, že na vítězství v bodování stačilo 34 let,110 kilo, a téměř nulová fyzička ;-)

Letos ti k tomu ale stačilo ,,jen" 31 bodů.,loni by nestačilo ani 48 bodů. A to se loni nehrálo ani play off. Kde jsou příčiny?
Já pořád nahrávám a oni se ne a ne trefit do branky :-) Ne, to byla loni trochu bolest celého týmu, chybí nám góly. Vyložených šancí za zápas není moc a jejich neproměněním se dostáváme do křeče, kdy pak ve snaze dát gól zbrkle střílíme z nepřipravených pozic. Chce to jen trochu víc klidu a góly přijdou. Moc tomu asi nepřidalo ani nestálé složení obou útoků způsobené povětšinou zraněními. Na druhou stranu ale vidím pozitivně to, že máme méně obdržených gólů, což značí že se více zapojujeme do obrany. A samozřejmě je pravda, že Lukáš měl loni fantastickou střeleckou sezónu kdy mu tam spadlo úplně všechno a tím nasadil laťku tak vysoko, že při dnešní vyrovnanosti se bude jeho rekord asi těžko dohánět.


Myslím, že dvojce Kochan, Baytalon by vaší dvojici, kterou tvoříš s Lukmenem, v nadcházející sezoně mohli konkurovat, tak i dvojce bratrů Hudcových, kteří přichází z ,,A,,týmu. Otázkou zůstává, kolik odehrají zápasů. Průměrově v bodech na zápas na to mají.


Myslím že Kochy s Bajtym už nám dávno konkurují a nebýt častých zranění a nepřítomností, tak bys možná tenhle rozhovor dělal s jedním z nich. Bylo by možná zajímavé zjistit, v kolika zápasech jsme vyhráli, když nastoupili oba dva. Každopádně jsou velice platní a myslím že je to přesně to co potřebujeme, pohyb v soupeřově pásmu, výborná technika a trochu chytrosti k tomu. A od nových posil z áčka si myslím všichni slibujeme to samé, samozřejmě plus nějaké ty góly navíc ;-). Určitě pomůžou. Je taky důležité, že víme už předem, že neodehrají všechny zápasy, a můžeme se podle toho zařídit, a nelepit pak sestavu na poslední chvíli, což nás v minulosti stálo pár zápasů.

Mluvíme tu o dvojicích. Útok má, ale vždy tři hráče. V nadcházející sezoně by křídlo u vás mohl hrát navrátilec David Kriegler ml..(rozhovor už jsme přinesli dříve. :pozn.Rpt) V trénincích vypadá,že se zlepšil. Jak to vidíš?


Na Davida se těším, myslím že všichni jeho zlepšení na trénincích vnímáme a bude dobré vědět, že vedle sebe máme rychlého a technického hráče, který nám určitě chyběl. Věřím že do sestavy dobře zapadne a bude platný jak dopředu, tak svoji obětavostí i v obraně. Samozřejmě záleží na trenérech kam jej zařadí, ale osobně bych ho v naší lajně uvítal. Upřímně, já už toho v mých letech moc nenaběhám a jeho zvýšený pohyb by mi to mohl pomoct dobře zakamuflovat :-))

V kuloárech se proslýchá,že by jsi mohl několik zápasů odehrát i jako obránce, pokud bude v předu přetlak a v zadu budou hráči chybět. Mohl by jsi to nějak uvést na pravou míru. To by v předu Lukmen bez tebe ochořel. Nebyla by to škoda pro něho i pro tebe za cestou obhájit neproduktivnějšího hráče týmu?


Záleží samozřejmě na trenérech, ale můžu potvrdit že bych se nebál jít dozadu.Přece jen jsem na ledě na postu obránce něco odehrál, takže si myslím že bych se tam neztratil, a taky chci vidět víc střel od modré! Lukmen by si určitě poradil i beze mě, šikovný je na to dost. Nehledě na to, že zrovna jeho najdu nahrávkou klidně na třicet metrů,a takové přihrávky on má rád (a když netrefím, tak to holt byla přihrávka do běhu );-).Takže, pokud bude málo lidí nebo bude mít některý z obránců útočné choutky, určitě se tomu nebráním.A kdo ví, třeba se Lukmen přidá ;-)


Jak vidíš příští sezónu?


Nerad to říkám, ale vídím jí s velikou pravděpodobností jako poslední, alespoň v Ústí. Přece jen mám rodinu a jeden den z víkendu způsobený cestováním je pro mě čím dál větší časová zátěž kterou můžu a chci věnovat jí. Taky doufám že nepřijde nějaké zranění, kterých je už takhle dost,i když zatím držím víceméně pohromadě. Ale sečteno a podtrženo – těším se jako malej kluk, jako ostatně na každou sezónu kterou jsem kdy odehrál.

Vraťme se ale k minulé sezóně. Jak tu hodnotíš? Kdo tě překvapil a proč?


S odstupem času jí hodnotím kladně, i když se nám nepovedlo postoupit do druhého kola play off, tak jsme ukázali že umíme zabojovat, hlavně ve druhém zápase s HBC74, kdy jsme několikrát prohrávali. Překvapení? Nebudu chválit nikoho konkrétního, jen bych chtěl vyzvednout výkon Standy v brance, který nás skvěle držel a předváděl neskutečné věci,zápas od zápasu byl lepší. Zranění a jak už jsem zmínil trochu nestabilní sestava, to je to co nás proti ostatním ústeckým týmům trochu brzdilo. Jinak tým dokázal že umí táhnout za jeden provaz, a to je myslím před další sezónou to nejdůležitější. A v další sezóně budou všichni ještě lepší,my I soupeři. Bude to nářez.

Přeji hodně úspěchů a děkuji za rozhovor.
Díky tjenéje ;-)
M.

 

Rpt. Jarin   11.7,2011