Dnes tu máme po nejproduktivnějším hráči týmu Matrinu Zídkovi rozhovor s
nejlepším střelcem týmu a tím není nikdo jiný než Lukáš Erben.

Zdravím a i tobě gratulace. A hned na začátek podobná otázka jaká padla u Martina. Minulou sezónu jsi byl neproduktivnějším hráčem týmu s 29 góly a 20 asistencemi ve 20ti zápasech. Letos jen 21 gólů a 9 asistenci ve 24 zápasech. Na první příčku v produktivitě to nestačilo. Můžeš se k tomu vyjádřit?
 

Zdar tjeneje díky za gratulace. Jsem i rád,že to na první příčku v bodování nestačilo,protože jsou v týmu určitě přinejmenším stejní ba i lepší střelci než já a doufám,že do budoucnosti se i více ukážou.

 

 Jak by jsi zhodnotil minulou sezónu a play off?
 Jak vidíš tu nadcházející a co v ní udělat lépe?

 

Minulá sezona byla dost vyrovnaná a většina týmu se zlepšila. Začátek sezony byl slibný málo inkasovaných branek,velká bojovnost a nadšení ze hry přinesly ovoce v podobě bodů. Bohužel po zimní přestávce jsme asi nabraly nějaké ty kilíčka navíc a přestalo se tolik dařit. Nepravidelná sestava tomu určitě nepřidala. No a v play off jsme dvakrát těsně prohrály s HBC74 možná svou nezkušeností nebo nestabilní sestavou to je to co by se mělo do příští sezony určitě zlepšit.Taky asi zrychlit střídání, mluvit na sebe na hřišti, hlavně komunikovat nekřičet na sebe. Fyzicky se asi nikdo z nás o moc nezlepší, tak uvidíme, moc se těším.


 
 
Co říkáš výrokům Zídi, že příští sezóna je jeho možná poslední? Jsou tu i další hráči, kteří avizují konec hráčské kariéry po další sezóně. Jako je Kwaki a i Tonda něco naznačoval. To vypadá, že po příští sezoně přijde krizová sezóna?

 

No a výrok Zídi,že po sezoně asi skončí snad se nám ho podaří přemluvit a ty ostatní co o tom přemýšlejí taky,protože bez nich budeme poloviční a těžko se budou nahrazovat tak kvalitní hráči.

 

To bude ale těžké je přemluvit. Věk nezastavíš! To potom bude třeba doplnit kádr. Máš nějaké typy?

 

Těžké to bude je přemluvit každý má rodinu,práci atd.,ale snad se to povede.Když budou mít pořád ze hry radost a bude opět výborný kolektiv tak, to bude možná lehčí. Typů na doplnění moc není, můžeme se pokusit lovit v ostatních týmech v UL, nebo je tady ještě jeden Liberecky tým a to Azyl Vosy. Tam je několik dobrých hráčů, tak už je jen přemluvit, nebo spíš nějak nalákat na lepší hru, než je ve Vratislavicích na malém hřišti.

 

A jak dlouho chceš vydržet ty s hraním hokejbalu v UL lize ty?

 

No a jak to bude se mnou? Pokud to vydrží moje tělesná schránka a bude ještě někdo jezdit z Liberce do UL no a bude-li mě někdo v týmu chtít tak o konci nepřemýšlím.

 

 V mužstvu se proslýchá, že v soukromém životě přijdou i nějaké změny? Svatba,přírůstek? Uvedeš to na pravou míru?

 

No a nevím co se v týmu proslýchá ke mě se to bohužel nedostalo,ale na něčem se doma pracuje snad to bude co nejdřív a určitě se to všichni dozvíte:-))

 

Tak ti přeji hodně štěstí jak na hřišti tak i v životě.

 

Díky za rozhovor tjeneje i já tobě přeji mnoho úspěchů

 

Rpt. JV

25.7.2011